WEB TASARIM

WEB TASARIM

Web tasarım günümüzde A’dan Z’ye tüm kurum ve firmaların olmazsa olmazlarından olup artık sadece basit içerik ve iletişim bilgilerinden ibaret değildir. Artık daha profesyonel düşünen herkes web siteleri üzerinden tüm ticaretlerini ve çalışmalarını takip edebileceği daha kapsamlı ve bir o kadarda anlaşılabilir bir web site istemektedir.

Web Tasarım yapan firmalar daha önceleri sadece görselliğe önem verirken artık sadelik ve işlevselliği daha iyi olan çalışmalara imza atmaktadır. Nedeni ise, ziyaretçilerin yani vermiş olduğunuz ürün ve hizmet konusunda daha anlaşılabilir olmasını arzu ettikleri içindir. Yapılan çalışmalarda öne çıkan ise Web tasarım işini çok daha ince işçilik ve teknolojinin son tekniklerini de siteye katmak ve işlevselliği ön plana çıkarmak ile başlanmalıdır. Peki işlevsellik diyerek ne demek istiyoruz.

Web Tasarımı yaparken siteyi ziyaret edecek kişilerin sabit olmadığı ve her türlü cihaz ile erişim yapabileceğini varsayarak web tasarımı yapılacak olan siteyi hem masaüstü bilgisayarlar, hem de tablet  ve akıllı cihazlar ile uyumlu hale getirmektir. Günümüz teknolojisinde sadece akıllı telefonlar ve tabletler dışında android ve ios tabanlı saatler, smart tv ve hatta araçlarda bile sitenizi ziyaret etme durumunu göze alarak tüm hesaplar yapılmalı ve tamamen uyumlu hale getirmeliyiz ki 1 tane bile olsa gelen ziyaretçiyi kaçırmamalıyız.

Günümüz teknojisiyle artık Hd kalitesinde (Retina) web siteler hazırlanmakta, aynı zamanda sadece masaüstü değil, akıllı telefonlara da uyumlu (Responsive) web tasarımları standart haline gelmiştir. İnternet kullanıcılarının çoğu 3 – 5 sn içinde sitenin açılmadığını görürse kapatma yolunu seçmektedir. Yavaş çalışan ve görselliğe sahip olmayan sitelerin ziyaretçiler karşısında değeri kalmadığı gibi bu tarz siteler ziyaretçilere güvensiz gelmektedir..İnternet kullanıcıları, öncelikli olarak bilgi almak için web sitelerini ziyaret ederler. Buna göre iyi bir web sayfasında olması gerekenler…

Web Sitesi hazırlarken dikkat ettiğimiz ince ayrıntılar;

  • SSL sertifikasına sahip güvenli siteye sahip olmalı. *
  • Akıllı telefon ve tablet ve akıllı saatlere uyumlu olmalı ( Responsive Web Tasarım )
  • Tüm internet tarayıcılara uyumlu olmalı.(Cross Browser – Safari, Mozilla, Internet Explorer, Opera, Google Chrome,)
  • Web siteniz olabildiğince hızlı açılabilmeli. (Özellikle AMP uyumu ve pagespeed testlerinde geçer not almalı.)
  • Girilen içerikler kolay okunabilecek şekilde düzgün font ve renk kartelası oluşturulmalı. (Siteye girilen içerikler ve renk uyumu gözleri daha az yoracak yazı tipi ve büyüklüğünün ayarlanması ve renk uyumunun anlaşılabilir olmalı)
  • Orjinal bir içeriğe sahip olmalı ve özgün olmalı ve yazılar ziyaretçilerin okuyabileceği tarzda anlaşılır yazılmalı.(Farklı sitelerden kopyala yapıştır yaparak site oluşturan birisi yapılan işlemin hazırlamış olduğu siteye çok büyük zararları olduğunu site sahibine anlatması gerekmektedir.
  • Dil tercihi doğru belirtilmelidir.(Ziyaretçinin farklı ülkeden ziyaret ettiğinde farklı sayfaya yönlendirmesi, ziyaretçinin giriş yaptığı ülkeyi tanıma – hreflang hazırlaması )
  • Web Tasarım Hedef kitleye uygun hazırlanmalıdır. (Hazırlanan tasarım hedef kitleyi cezbetmeli ve hitap etmelidir.)
  • Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri yapılmış olmalıdır. Web Tasarımı yapılırken teknik altyapıyı hazırlamalıdır. (Sef linklerin ve metaların hazırlamış olmalı)
  • W3 standartlarına uygun hazırlanmalı. (Html 5 Standartlarına göre hazırlanmaktadır.Gereksiz kod yapısı ve artık kullanılmayan teknolojilerden uzak durmalı ve yenilikçi olmalıdır.)

Yeni google güncellemesi ile artık Google ™ SSL sertifikası sahibi olmayan siteleri güvenli değil olarak işaretlemeye başladı.

Web Tasarım hizmeti veren firmalar içinde bazı firmalar özellikle yeni nesil teknolojilere bazen kapalı olabiliyorlar.  ABL Medya olarak yapılan tüm web tasarım işlerimizi özellikle en son teknolojilere uyumlu yapmaya gayret ediyoruz. Özellikle Web Tasarım hizmetinin tek başına bir işe yaramadığı bildiğimiz için seo altyapısını sağlamlaştırarak bazı önemli kodlamaları ekleyerek çok daha hızlı index almasını ve bazı yeni teknolojileri kullanarak rakiplerinizden sıyrılmayı hedefliyoruz. Örnek vermek gerekirse, eğer sitenizde e-ticaret hizmeti veriyorsanız aramalarda ürünlerinizi schema standartlarına göre kodluyor ve ürünlerinin fiyatları ile birlikte aramalarda çıkmasını sağlıyoruz. Veya eğitim videoları hazırlıyorsanız sitenizdeki videoları aramalarda görselleri ile birlikte çıkararak rakiplerinizden ön plana çıkararak farkındalık yaratarak ziyaretçileriniz artmasını sağlıyoruz.

Bu bağlamda yapılan bu hizmet web sitesini size teslim ettiğimizde girilen yeni içeriklerinde aynı mantıkta hizmet vermesini ve çok daha hızlı şekilde indexlenmeleri sağlayarak ekstra efor ve para harcamadan daha iyi yerlere gelmenizi sağlıyoruz.

Web Tasarım daha önce de belirtiğimiz gibi sadece görsellik olmaktan çıkıyor daha işlevsel ve yalın hale getirilerek gerçek amacına hizmet için kullanılmış oluyor. Eğer siz değerli ziyaretçilerimiz de yeni bir site yaptırmak veya var olan web sitenize Web Tasarımı yaptırmak istiyorsanız fakat eski sitenizin hitlerini ve aramalarda ki yerini değiştirmeden olmasını istiyorsanız bize danışabilirsiniz. Size ve sitenize uygun çözümler üreterek, sitenize zarar vermeden ve aramalardaki yerini değiştirmeden Web tasarım hizmeti verebiliriz.

WEB TASARIM İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ